Magamról

Közgazdász vagyok, éppen túl a hatvanon. Négy évtizede szerelmes ugyanabba a lányba, aki három szép, okos és felelősségteljes, immár felnőtt gyermekünk anyja, és két tündéri unokánk nagyija. Nem mellesleg 2010-től 2014 őszéig képviselő voltam szülőföldemen, a Budapest XII. kerület (Hegyvidék) önkormányzatában. Sok vívódás után, 2013 februárjában sokadmagammal elhagytam az LMP-t és új pártot alapítottunk, Párbeszéd Magyarországért néven. Ebben a blogban időről-időre megírom, hogyan látom a világot. Írok színházról, filmről, politikáról, helyi ügyekről és minden másról, ami érdekel. Remélem, nem csak engem.

A Reichstag? De miért?

A fenti képen látható Reichstag a mai formájában csodálatos szimbólum-együttes. Először is azért, mert egy rosszhírű régi épületet úgy korszerűsítettek, hogy visszanyerte funkcióját és megtarthatta formáját. Másodszor azért, mert a tiszta üveg kupola tükörrendszere beviszi a nap fényét az ülésterembe. Harmadszor, de nem utolsósorban pedig azért, mert a kupola látogatói felülről láthatnak rá a képviselők munkájára. Valószínűleg nemcsak arányai, hanem a szimbolikája miatt is gyönyörű. Teljesen odavagyok érte.

Aktualitások

2014. október 7-én, kedden, 17 és 18 óra között a ciklus utolsó képviselői fogadóóráját tartom a Café Bagatelle-ben. Minden kedves engem felkereső választópolgár vendégem egy kávéra, vagy teára és egy süteményre. Előzetes bejelentkezés: sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu

Cím: 1126 Budapest, XII. kerület Németvölgyi út 17.

 

Írjon nekem!

Ha szeretné velem felvenni a kapcsolatot, írjon egy e-mailt a sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu címre. Nem ígérem, hogy megoldom a problémáját, de azt igen, hogy biztosan válaszolok.

A csinovnyik halála

2011.11.27. 11:41 Sipos Péter

Lehet, hogy most már nem kötelező olvasmány Csehov remek novellája. Kár lenne, mert a mindhalálig tartó lojalitás abszurditásáról szóló írás egyre aktuálisabbnak tűnik. Hasonlóan időszerű Csehov kortársának Alekszandr Szuhovo-Kobilinnak 1869-ben írt darabja, a Tarelkin halála, melyet az Örkény Színház tűzött műsorra. Abszurd történet a XIX. század cári birodalmának hivatalnok-világáról, arról, hogy a gépezet egy apró csavarja miként szeretne túljárni korrupt főnöke eszén. Látunk főhivatalnoki megrendelésre beinduló kegyetlen és ostoba rendőrségi eljárást, furfangosnak tűnő, de szánalmas próbálkozásokat a hatalommal szembeni küzdelemben.

Mácsai Pál rendezése mértéktartóan használja ki az abszurditásban rejlő lehetőségeket és lehetővé teszi közönségének, hogy magában szomorú párhuzamokat vonjon a színpadon történtek és a mai magyar valóság között. A jelmezek és maszkok zseniálisak, a színészi alakítások jók. Számomra kiemelkedő Gyabronka Józsefé, aki könnyedségével kiemelkedik társai közül. Ajánlom mindenkinek, aki csak szórakozni szeretne, de nem bánja, ha akad némi tanulság is a színházi élményben.

Ha tetszett a cikk, csatlakozz Facebook-oldalunkhoz!

Szólj hozzá!

Címkék: színház józsef halála pál örkény gyabronka mácsai tarelkin

A bejegyzés trackback címe:

https://sipospeter.blog.hu/api/trackback/id/tr753414885

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása