Magamról

Közgazdász vagyok, éppen túl a hatvanon. Négy évtizede szerelmes ugyanabba a lányba, aki három szép, okos és felelősségteljes, immár felnőtt gyermekünk anyja, és két tündéri unokánk nagyija. Nem mellesleg 2010-től 2014 őszéig képviselő voltam szülőföldemen, a Budapest XII. kerület (Hegyvidék) önkormányzatában. Sok vívódás után, 2013 februárjában sokadmagammal elhagytam az LMP-t és új pártot alapítottunk, Párbeszéd Magyarországért néven. Ebben a blogban időről-időre megírom, hogyan látom a világot. Írok színházról, filmről, politikáról, helyi ügyekről és minden másról, ami érdekel. Remélem, nem csak engem.

A Reichstag? De miért?

A fenti képen látható Reichstag a mai formájában csodálatos szimbólum-együttes. Először is azért, mert egy rosszhírű régi épületet úgy korszerűsítettek, hogy visszanyerte funkcióját és megtarthatta formáját. Másodszor azért, mert a tiszta üveg kupola tükörrendszere beviszi a nap fényét az ülésterembe. Harmadszor, de nem utolsósorban pedig azért, mert a kupola látogatói felülről láthatnak rá a képviselők munkájára. Valószínűleg nemcsak arányai, hanem a szimbolikája miatt is gyönyörű. Teljesen odavagyok érte.

Aktualitások

2014. október 7-én, kedden, 17 és 18 óra között a ciklus utolsó képviselői fogadóóráját tartom a Café Bagatelle-ben. Minden kedves engem felkereső választópolgár vendégem egy kávéra, vagy teára és egy süteményre. Előzetes bejelentkezés: sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu

Cím: 1126 Budapest, XII. kerület Németvölgyi út 17.

 

Írjon nekem!

Ha szeretné velem felvenni a kapcsolatot, írjon egy e-mailt a sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu címre. Nem ígérem, hogy megoldom a problémáját, de azt igen, hogy biztosan válaszolok.

Hazaáruló

2013.05.13. 16:32 Sipos Péter

A nép ellensége.jpgManapság, ha egy klasszikus darabot visznek színre, a néző nem tudhatja, hogy az előadás aktuálissá tétele érdekében mennyit változtatnak az eredeti szövegen. Ibsen 1882-ben írt drámáját, a Nép ellenségét nézve az ember azt hinné, Zsámbéki Gábor rendező teljesen átírta azért, hogy úgy érezzük, az előadás a mának szól. Pedig egyetlen szó módosítás sincs a 131 éves szövegen. Hátborzongató.

Nem untatnám olvasóimat a történettel. Ibsent olyan, ma is aktuális problémák izgatták, hogy mi az igazság és a politika viszonya, és az, hogy tényleg mindig a többségnek van-e igaza. Ami a XIX. század Norvégiájában, a választójog kiterjesztése idején volt érdekes, most itthon kínzóan izgalmas. Ibsen meglehetősen borúlátó, igazában biztos hőse reményvesztetten, kisemmizve, a társadalom megvetésétől sújtva roskad össze a darab végén. Vajon csak rosszul mérte fel az erőviszonyokat? Elég, ha igazunk van, vagy másra is szükség van ahhoz, hogy a választópolgárokat megnyerjük ügyünknek? Mit lehet tenni a manipulatív hatalom és a korrupt média összefonódott ereje ellenében? Mit tehetünk ma, hogy ne járjunk hasonlóképpen?

Akit érdekelnek ezek a dolgok, feltétlenül szánjon két órát az életéből erre a darabra. Nem csak a hihetetlen aktualitás, a mai magyar valósággal mutatott dermesztő hasonlatosság, de a nagyszerű színészi teljesítmények, a kiváló előadás is le fogja nyűgözni.

A kép forrása:http://katonajozsefszinhaz.hu/

Ha tetszett a cikk, csatlakozz Facebook-oldalunkhoz!

Szólj hozzá!

Címkék: Katona József Színház Fekete Ernő Kulka János Ibsen A nép ellensége Politika és igazság

A bejegyzés trackback címe:

https://sipospeter.blog.hu/api/trackback/id/tr65298567

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása