Magamról

Közgazdász vagyok, éppen túl a hatvanon. Négy évtizede szerelmes ugyanabba a lányba, aki három szép, okos és felelősségteljes, immár felnőtt gyermekünk anyja, és két tündéri unokánk nagyija. Nem mellesleg 2010-től 2014 őszéig képviselő voltam szülőföldemen, a Budapest XII. kerület (Hegyvidék) önkormányzatában. Sok vívódás után, 2013 februárjában sokadmagammal elhagytam az LMP-t és új pártot alapítottunk, Párbeszéd Magyarországért néven. Ebben a blogban időről-időre megírom, hogyan látom a világot. Írok színházról, filmről, politikáról, helyi ügyekről és minden másról, ami érdekel. Remélem, nem csak engem.

A Reichstag? De miért?

A fenti képen látható Reichstag a mai formájában csodálatos szimbólum-együttes. Először is azért, mert egy rosszhírű régi épületet úgy korszerűsítettek, hogy visszanyerte funkcióját és megtarthatta formáját. Másodszor azért, mert a tiszta üveg kupola tükörrendszere beviszi a nap fényét az ülésterembe. Harmadszor, de nem utolsósorban pedig azért, mert a kupola látogatói felülről láthatnak rá a képviselők munkájára. Valószínűleg nemcsak arányai, hanem a szimbolikája miatt is gyönyörű. Teljesen odavagyok érte.

Aktualitások

2014. október 7-én, kedden, 17 és 18 óra között a ciklus utolsó képviselői fogadóóráját tartom a Café Bagatelle-ben. Minden kedves engem felkereső választópolgár vendégem egy kávéra, vagy teára és egy süteményre. Előzetes bejelentkezés: sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu

Cím: 1126 Budapest, XII. kerület Németvölgyi út 17.

 

Írjon nekem!

Ha szeretné velem felvenni a kapcsolatot, írjon egy e-mailt a sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu címre. Nem ígérem, hogy megoldom a problémáját, de azt igen, hogy biztosan válaszolok.

Alattvalók

2012.03.25. 18:34 Sipos Péter

Sokat töröm a fejem azon, hogy miért van még mindig annyi elszánt támogatója a jelenlegi kormánynak, és miért nem tört még ki lázadás a hatalom ellen annak ellenére, hogy szinte nincs olyan csoportja a magyar társadalomnak, melynek ne léptek volna a tyúkszemére az elmúlt két évben. Nem akarok most az ellenzék gyengeségéről és szétaprózottságáról írni, bár ennek biztosan fontos – lehet, hogy meghatározó – szerepe van. Néhány friss példa talán rávilágít az okok egy részére.

Jól szituált idősebb hölgy a Moszkva téren. Megállítom, nem írná-e alá az LMP népszavazási kezdeményezését. Készségesen leáll beszélgetni. Elmondja, hogy öt éve támogatta a tandíj eltörlését, de most nem szeretne aláírni. Megjegyzem, hogy most drasztikus mértékű tandíjat vezetnek be. Elmeséli, hogy ő is sokat fizetett a fia második diplomájáért és szerinte ez így rendben van. Egyetértettünk. Elmondom, hogy mi is kisebb vagyont adtunk leányaink második egyetemi tanulmányaiért, de emlékeztetem arra, hogy most már az első alkalommal is fizetni kell, és ez elriasztja a szegény családok gyerekeit. Ha valaki jól tanul – válaszolja – nem kell fizetnie, de felvehet olcsó hitelt is. Ellenkezni próbálok, mondván, hogy egy hátrányos sorsú fiatal nem meri vállalni a hitel felvételét, mert fél az eladósodástól. Megjegyzem, felháborítónak tartom, hogy hetekkel a felvételi előtt alapvetően felforgatták a felsőoktatás rendszerét. Innentől a vélemények már csak ismétlődtek. Az intelligens, tájékozott hölgy hajthatatlannak bizonyult. A saját mondókáját hajtogatta, az ellenérvekre süket volt. Békében váltunk el. Fájt az elvakultsága és érzéketlensége.

Távoli rokon (nevezzük bácsikámnak) meglátogatta az ő távoli rokonát Brüsszelben. Az illető azért vállalt munkát egy európai parlamenti képviselő mellett, mert politikai múltja miatt itthon képtelen volt elhelyezkedni az államigazgatásban, ahol ezidáig dolgozott. Idáig nagy becsben volt bácsikámnál, de most kiesett a pikszisből. Mostanáig sokra tartotta őt, de a látogatás során meggyőződött arról, hogy részesévé vált a Magyarország elleni európai összeesküvésnek, ugyanis folyamatosan szidta a kormányt és azt állította, hogy Orbán tönkre teszi az országot.

Harcostársam kiakadt a parkolási zónák okozta nehézségeken. Elhatározta, hogy aláírásgyűjtésbe kezd a szabályok megváltoztatásáért. A megkeresett szomszédoknak csak egy kis része csatlakozott hozzá. A többiek nem azért utasították vissza, mert ellenezték volna a javaslatot. Volt, aki azt mondta, minek ez az egész, úgy sem lesz belőle semmi. Mások elárulták, hogy ők már a maguk nevében külön elbánásért folyamodtak, eszükben sem volt összefogni a sorstársaikkal, hogy a maguknak remélt különleges elbánás helyett, egy ésszerűbb szabályozásért közösen lépjenek fel. (A hatalmasságok is jobban szeretik, ha a jó szabályozás helyett egyedileg gyakorolhatnak kegyet a hozzájuk alázatosan fordulóknak.)

A történetek csak illusztrálják azt, amit mindannyian érzünk: nagyon nehéz annak a dolga, aki gondolkodó, saját érdekükben tenni kívánó polgárokra cselekvő együttműködésére alapozza politikáját. Ettől persze még nem kell feladni.

Ha tetszett a cikk, csatlakozz Facebook-oldalunkhoz!

Szólj hozzá!

Címkék: civil hatalom ellenállás polgárok öntudat kurázsi szerveződés

A bejegyzés trackback címe:

https://sipospeter.blog.hu/api/trackback/id/tr894338836

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása