Magamról

Közgazdász vagyok, éppen túl a hatvanon. Négy évtizede szerelmes ugyanabba a lányba, aki három szép, okos és felelősségteljes, immár felnőtt gyermekünk anyja, és két tündéri unokánk nagyija. Nem mellesleg 2010-től 2014 őszéig képviselő voltam szülőföldemen, a Budapest XII. kerület (Hegyvidék) önkormányzatában. Sok vívódás után, 2013 februárjában sokadmagammal elhagytam az LMP-t és új pártot alapítottunk, Párbeszéd Magyarországért néven. Ebben a blogban időről-időre megírom, hogyan látom a világot. Írok színházról, filmről, politikáról, helyi ügyekről és minden másról, ami érdekel. Remélem, nem csak engem.

A Reichstag? De miért?

A fenti képen látható Reichstag a mai formájában csodálatos szimbólum-együttes. Először is azért, mert egy rosszhírű régi épületet úgy korszerűsítettek, hogy visszanyerte funkcióját és megtarthatta formáját. Másodszor azért, mert a tiszta üveg kupola tükörrendszere beviszi a nap fényét az ülésterembe. Harmadszor, de nem utolsósorban pedig azért, mert a kupola látogatói felülről láthatnak rá a képviselők munkájára. Valószínűleg nemcsak arányai, hanem a szimbolikája miatt is gyönyörű. Teljesen odavagyok érte.

Aktualitások

2014. október 7-én, kedden, 17 és 18 óra között a ciklus utolsó képviselői fogadóóráját tartom a Café Bagatelle-ben. Minden kedves engem felkereső választópolgár vendégem egy kávéra, vagy teára és egy süteményre. Előzetes bejelentkezés: sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu

Cím: 1126 Budapest, XII. kerület Németvölgyi út 17.

 

Írjon nekem!

Ha szeretné velem felvenni a kapcsolatot, írjon egy e-mailt a sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu címre. Nem ígérem, hogy megoldom a problémáját, de azt igen, hogy biztosan válaszolok.

Egy nagybeteg szanatórium

2012.10.16. 11:38 Sipos Péter

svábhegyi szanatórium.jpgA svábhegyi szanatórium a hegy egyik legértékesebb épülete. Nem feltétlenül pénzügyi, inkább építészeti értelemben. Ez az ingatlan immár több mint két éve a második leggazdagabb magyar nő, Bolgár Judit és családja egyik cégének tulajdonában van. 2010-ben, még a kormányváltás előtt vették a Semmelweis Egyetemtől meg az akkor már hosszú ideje üresen álló és pusztuló korházat. Most nem foglalkoznék a vásárlás nem megnyugtató körülményeivel. Ezt megtette a Magyar Narancs nemrégiben egy hosszú tényfeltáró cikkében.

Ami engem nyugtalanít, hogy az egykor pompázatos épület, gyönyörű parkjával együtt azóta is az enyészeté. Nem teljesen világos számomra, hogy mi lehet a befektetők célja a szanatóriummal. A tulajdonosváltást követően a helyi sajtóban találgatások jelentek meg arról, hogy vajon gyógyszálló, vagy lakóépület lesz-e itt, de azóta csend van. A területen az érvényes szabályok szerint csak egészségügyi intézmény kaphat helyet. Néhány hónapja felmerült, hogy az önkormányzat módosítsa az ingatlanra vonatkozó beépítési szabályokat, de az előterjesztést visszavonták. A tervezetben az eddigi beépíthetőség növelését kezdeményezték, ami sok szempontból vitathatónak tűnt. Az indítványozott 20 %-os beépíthetőségre a környéken nincs példa, ráadásul félő volt, hogy a szép park is kárát látta volna az újabb épületeknek, arról nem is beszélve, hogy mindez a forgalom nem kívánatos növekedésével is járt volna. Valószínűleg nagyképűség lenne azt képzelni, hogy a javaslathoz benyújtott, kétségeinek tartalmazó kérdéseink miatt vált kínossá az ötlet. Mindegy is. A sajnálatos lényeg, hogy egyelőre az épület pusztul.

A szanatórium épülete 2006-ban helyi védettség alá került. Sajnos volt már példa arra, hogy egy egykoron szép épület védettségét azért kellett megszüntetni, mert a ház összedőlt. Azóta a szabályozás egyértelműbbé vált. Az erről szóló rendelet kimondja, hogy a tulajdonos köteles a „védett érték állapotát megőrizni”, sőt, azt is, hogy „az épületek nem bonthatók el, esetleges pusztulásuk esetén a védett épületet vissza kell építeni”. Azon leszek, hogy ezeknek az előírásoknak érvényt szerezzünk. Ezért úgy gondolom, hogy még időben kötelezni kell a tulajdonosokat a szanatórium épületének helyrehozatalára.

Addig, amíg ez be nem következik, merítsünk erőt az épület avatásakor készült filmhíradó képeiből.

Ha tetszett a cikk, csatlakozz Facebook-oldalunkhoz!

Szólj hozzá!

Címkék: helyi védettség szanatórium svábhegyi

A bejegyzés trackback címe:

https://sipospeter.blog.hu/api/trackback/id/tr404851686

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása