Valószínűleg volt már izgalmasabb ülése is a Hegyvidék önkormányzati testületének, mint a legutolsó, múlt pénteken. Általában az ilyen összejövetelek a szociális ügyekben érkezett fellebbezések kötelező elutasításával kezdődnek. Az elénk kerülő előterjesztésekből rendszeresen az állapítható meg, hogy a hivatal a jogszabályokkal összhangban utasítja el valakinek a támogatási igényét, így nincs mit tennie a testületnek sem.
A testület döntött a díszpolgári címekről is. Bár nem a mi jelöltjeink futottak be, a két kitüntetett is érdemes a címre. A tizenhat felmerült névből az előkészítő bizottság Fehér Anna szerzetes nővért, a Vakok Batthyány László Gyermekotthon Római Katolikus Óvoda, Iskola alapító-igazgatóját és Kovács Gergelyné kultúrtörténész, múzeumigazgatót (a Postamúzeum éléről ment nyugdíjba) javasolta. A téma kapcsán vállaltuk, hogy kidolgozzuk részletes javaslatainkat arra, hogyan lehetne bevonni a kerület polgárait a döntés előkészítésébe.
Döntés született arról, hogy módosulnak a szociális alapellátásokért (időskorúak és fogyatékos személyek nappali ellátása, étkeztetés stb.) fizetendő díjak. A fizetendő díjak alig változnak, a költségek növekményét az önkormányzat állja.
Módosultak a kerületi kezelésű utak felbontásának szabályai is. A mostani változás lényege, hogy többet kell fizetni felbontónak és rövidebb ideig szabad csak feltúrni az utakat. Azt javasoltuk, hogy a szabályok legyenek még szigorúbbak azoknál az utaknál, melyek felújítása öt éven belül történt. Kezdeményeztük olyan, a kerület honlapjáról elérhető internetes felület létesítését, amelyen a kerület polgárai tájékozódni tudnak a közutakat érintő aktuális munkákról, útfelbontásokról (kivitelező, a műszaki ellenőr személye, kezdési és befejezési határidő). Ezen az oldalon legyen lehetőség arra, hogy az engedély nélküli igénybevételeket bejelenthessék, észrevételeket tehessenek és jelezhessék a hibákat. Abban maradtunk, hogy javaslatainkat alaposabban kidolgozzuk.
Nem akarom elvenni a Hegyvidék újság kenyerét, ezért nem térek ki minden egyes napirendi pontra (bizottságok beszámolója a munkájukról, pályázat kiírása a Virányosi Közösségi Ház igazgatói posztjára, pályázati pénzmaradványok visszafizetése, emléktábla elhelyezése stb.), mert egyik sem tűnt sorsdöntő jelentőségűnek.
A napirend utáni felszólalások az ellenzék terepe. Vincze Géza képviselőtársam – szerintem joggal – azt tette szóvá, hogy a Hegyvidék újság nem ismertette kellő részletességgel a költségvetési vitában elhangzott ellenzéki érveket arról, milyen veszélyesnek tartjuk a 2011-es kerületi büdzsét. Pokorni polgármester válaszában biztosította az ellenzéket arról, hogy a helyi sajtó készséggel ad helyt az ellenzéki véleményeknek. Ki fogjuk próbálni. Püspöki Gábor – mint kiderült nyitott kapukat döngetett amikor – azt vetette fel, hogy az önkormányzati intézmények is kapcsolódjanak be a szelektív hulladékgyűjtésbe. Jómagam felhívtam a figyelmet arra, hogy az önkormányzat honlapjának megújítása során az útfejlesztési testületről szóló információk eltűntek. Eddig sem voltak láthatóak a testület döntései, de legalább azt lehetett tudni, kik a tagok, most viszont már ez sem szerepel az oldalon. Ugyancsak kifogásoltam, hogy az oldalon nem található meg a MOM-Gesztenyéskert koncesszióba adásáról szóló szerződés, pedig ez a törvény szerint közérdekű adatnak számít. Ígéretet kaptam arra, hogy a hibákat kijavítják.
Ez és ennyi volt a képviselő-testület 2011. márciusi ülésének története.