Magamról

Közgazdász vagyok, éppen túl a hatvanon. Négy évtizede szerelmes ugyanabba a lányba, aki három szép, okos és felelősségteljes, immár felnőtt gyermekünk anyja, és két tündéri unokánk nagyija. Nem mellesleg 2010-től 2014 őszéig képviselő voltam szülőföldemen, a Budapest XII. kerület (Hegyvidék) önkormányzatában. Sok vívódás után, 2013 februárjában sokadmagammal elhagytam az LMP-t és új pártot alapítottunk, Párbeszéd Magyarországért néven. Ebben a blogban időről-időre megírom, hogyan látom a világot. Írok színházról, filmről, politikáról, helyi ügyekről és minden másról, ami érdekel. Remélem, nem csak engem.

A Reichstag? De miért?

A fenti képen látható Reichstag a mai formájában csodálatos szimbólum-együttes. Először is azért, mert egy rosszhírű régi épületet úgy korszerűsítettek, hogy visszanyerte funkcióját és megtarthatta formáját. Másodszor azért, mert a tiszta üveg kupola tükörrendszere beviszi a nap fényét az ülésterembe. Harmadszor, de nem utolsósorban pedig azért, mert a kupola látogatói felülről láthatnak rá a képviselők munkájára. Valószínűleg nemcsak arányai, hanem a szimbolikája miatt is gyönyörű. Teljesen odavagyok érte.

Aktualitások

2014. október 7-én, kedden, 17 és 18 óra között a ciklus utolsó képviselői fogadóóráját tartom a Café Bagatelle-ben. Minden kedves engem felkereső választópolgár vendégem egy kávéra, vagy teára és egy süteményre. Előzetes bejelentkezés: sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu

Cím: 1126 Budapest, XII. kerület Németvölgyi út 17.

 

Írjon nekem!

Ha szeretné velem felvenni a kapcsolatot, írjon egy e-mailt a sipos.peter@parbeszedmagyarorszagert.hu címre. Nem ígérem, hogy megoldom a problémáját, de azt igen, hogy biztosan válaszolok.

Gazdag szegények

2010.09.29. 22:22 Sipos Péter

Ma elugrottam a háziorvosomhoz, mert kezdett kiürülni a házi patika. A doki rendelője a Kútvölgyi kórház járóbeteg részlegén van. Már egy korábbi hasonló látogatáskor feltűnt, hogy valamilyen beléptető rendszert készülnek telepíteni. Most ez elkészült és működik. Leírom, mi a dolgok menete.

A rendelő halljában sorszámot kell szerezni a masinából. Mivel nem mindenkinek egyértelmű, hogy melyik menüpontot kell választani, van ott egy segítő, aki útbaigazítja a kedves beteget. A páciens ezt követően, amikor látja a sorszámát a kijelzőn, odafárad a hallban lévő négy pult valamelyikéhez, ahol a szolgálatos hölgyek titokzatos dolgokat rögzítenek a számítógépen. Ha ez megvan, irány a beléptető kapu, amelyen a sorszámon lévő vonalkód leolvasása után lehet áthaladni. Mivel sokan nem értik, mi a teendő, itt is van valaki, aki segít. A szakrendelőkben új sorszámot kap az ember. A legtöbb esetben az első sorszám csak arra jó, hogy az új sorszámhoz jutás sorrendjét szabályozza. A kilépés csak akkor lehetséges, ha a rendelőben is leolvassák a vonalkódot. Akkor viszont már nincs idő vacakolni, húsz perc alatt el kell hagyni az intézményt.

A rendszer bizonyára nagyon hatékony. A sorszámosztás-adatrögzítés mindössze 6-8 embert igényel. Őket állítólag a kórházi osztályokról vezényelték át. Ott valószínűleg nem volt rájuk szükség. A fizetésük havi egy-másfél milliónál nem lehet több.  A számítógépek, kijelzők, kapuk biztosan kijöttek néhány millióból. Csak tudnám, miért mondják, hogy az egészségügyben munkaerő és pénzhiány van?

Ha tetszett a cikk, csatlakozz Facebook-oldalunkhoz!

Szólj hozzá!

Címkék: kórház orvos rendelő doki beléptető sorszám

A bejegyzés trackback címe:

https://sipospeter.blog.hu/api/trackback/id/tr412333379

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása