Van úgy, hogy a vélemények egymásnak feszülnek. Van úgy, hogy az egyik fél megmakacsolja magát és nem hallgat a másik érveire. A végeredmény ilyen esetben ritkán jó. Aztán úgy is van, hogy a nagy fenekedést követően szó szót követ, és a vitázók kompromisszumra jutnak. Így történt ez a Városmajor esetében. Igaz, majd’ három év kellett a mindenkinek tetsző végkifejlethez, de megérte. A Normafa ügye még csak fél éve van terítéken. Van időnk. Én optimista vagyok.
A múlt héten volt a felújított Városmajor park hivatalos átadási ceremóniája. Mosolyogva emlegette mindenki, hogy az előző választási kampány során a „kolbászból is olcsóbb lenne” szlogennel tiltakoztunk a Városmajor kovácsoltvas díszkerítéssel való elzárásának Hagyó Miklóstól származó, de a kerület Fideszes vezetése által is felkarolt, 150 milliós terve ellen. Ma már mindenki úgy gondolja, kár lett volna drága rácsokra költeni. Jobb így, hogy a park szebb, célszerűbb és rendezettebb lett.
A képen Pokorni polgármesterrel az itthon még különlegességnek számító parkour-pályát gusztálgatjuk. (A kép forrása)
A sportpályák, játszóterek, kutyafuttatók rendbe tétele illetve kialakítása mellett térfigyelő rendszert is telepítettek, ami nemcsak azért jó, mert a parkot látogatók nagyobb biztonságban érezhetik magukat, de azért is, mert ezzel megkezdődött a kerületi kamera-rendszer kialakítása. Sokak kívánsága, hogy a frekventált, illetve a közterületi bűnözéssel jobban fertőzött területeken térfigyelő rendszer települjön.
Az avatók a helyszínen szembesülhettek a lakosság igényeivel. Egy háromgyermekes anyuka szóvá tette, hogy képtelenség a mély kavicsban a babakocsit tolni és a gyerekek sem tudnak hol bicajozni. A jelen lévő tervezők azzal igyekeztek megnyugtatni, hogy a tél folyamán a kavics-burkolat összetömörödik, de ha kell, tavasszal elszállítják a felesleget. Az anyuka nem lett boldog a választól, mint ahogy attól sem villanyozódott fel, hogy a srácok kedvenc hintája most a Gesztenyéskertben teljesít szolgálatot. Az is szóba került, hogy a csoda-tornapálya mellé nemcsak angol nyelvű használati útmutatót kellene kitenni.
Lehet, hogy egy kicsivel többet kellett volna a park használóival konzultálni a tervezés során. De ne legyünk telhetetlenek. A megvalósult park sokkal jobb, mint az eredeti terv. A kisebb átalakításokra menet közben is lesz lehetőség, csak oda kell figyelni a véleményekre. Nem árt mindenkinek levonni a tanulságot: a használókkal közös tervezés vezet a legjobb eredményhez. Fáradtságos, de garantáltan megéri.